Product Details:
| Capacity | 2200 kg |
| Fork Width | 540 mm |
| Fork Length | 1500 mm |
| Type | Hand Operated |
| Usage/Application | Material Handling |
| Lifting Speed | 150 mm/sec |
| Max Lifting Height | 200 mm |
| Overall Fork Width | 685 mm |
| Min. Fork Height | 85 mm |
| Warranty | 12 Months |
| Load Capacity | 2000 kg |
| Capacity(kg) | 3000 Kg |
Product Details:
| Capacity | More than 5000 kg |
| Fork Length | 1150 mm |
| Lift Height | 1000 mm |
| Fork Width | 550 mm |
| Power Source | Manual |
| Type | Hand Operated |
| Usage/Application | Industrial |
| Min Fork Height | 80 mm |
| Lifting Speed | 70 mm/sec |
| Max Fork Height | 200 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Load Capacity | 1500 kg |
| Lifting Capacity | 500 kg |
| Capacity(kg) | 1000 Kg |