Product Details:
| Load Capacity | 1000 kg |
| Lift Height | 1600 mm |
| Operation Type | Manual |
| Roller Surface | Natural Rubber |
| Print Resolution | 720 dpi |
| Fork Length | 900 mm |
| Lift Type | Fork |
| Steering Type | Manual Steering |
| Wheel Type | Nylon |
| Brake Type | Manual Brake |
| Structure Material | MS |