Product Details:
| Load Capacity | 200 kg |
| Lifting Height | 20 m |
| Hoist Speed | 20 m/min |
| Product Type | Material Hoist |
| Trolley Option | Without Trolley |
| Power Rating | 3 HP |
| Boom Length | 2.5 m |
| Rotation | 360 Degree |
| Capacity | 0-1 ton |
| Chain Length | 8-10 (m) |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Usage/Application | Goods Lifting |
| Usage | Brick Lifting |
Product Details:
| Load Capacity | 250 kg |
| Lifting Height | 30 m |
| Power Source | Electric |
| Product Type | Material Hoist |
| Chain Length | >10 (m) |