Product Details:
| Capacity | 0-5 ton |
| Type of Hoist | Electric Wire Rope |
| Lifting Height | 30 m (100 ft) |
| Power Source | Electric |
| Span | 1-10 m |
| Max Height | 80-100 feet |
| Color | Yellow |
| Lifting Speed | 4 mtr/min |
| Hoist Travelling Speed | 0-5 m/min |
| AMC/After Sales Service | Provided |
Product Details:
| Application | Material |
| Capacity | 0-5 ton |
| Load Capacity | 150 kg |
| Mounting Type | Rope Suspended |
| Power Source | Electric |
| Max Height | 20-40 feet |
| Color | Yellow |
| Lift Type | Wire Rope |
| Lifting Height | 6 m |
| AMC/After Sales Service | Provided |