Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Platform Size | 3x4 feet |
| Capacity | 1 Ton |
| Load Capacity | 300 kg |
| Travel Height | 6 m |
| Brand | swaminath |
| Usage | Godown, Factory, Showroom, Warehouse |
| Structure Type | Wall Mounted |
| Motor Power | 3 phase |
| Power Supply | 415 V 3 Phase |
| Platform Type | Open Platform |
Established as a Propritorship Firm in the year 2023 at Raigad (Maharashtra, India), we “Swami Nath Cranes And Hydraulics Industries” are a leading Wholesale Trader of a wide range of chain Pulley Block, Wire Rope Hoist, Hydraulic Lift etc.
Product Details:
| Platform Size | 4/4 |
| Capacitya | 1 Ton |
| Travel Height | 6 m |
| Load Capacity | 500 kg |
| Brand | ElectroMech |
| Usage | Godown, Warehouse, Showroom, Factory |
| Structure Type | Wall Mounted |
| Motor Power | 3 phash |
| Fork Length | 15 feet |
| Warranty | 12 Months |
| Payment Mode | 100 advance |
| Capacity | <1 ton |
| Country of Origin | Made in India |