Product Details:
| Capacity(Tons) | 0-5 ton |
| Lift Height | 1200 mm |
| Crane Design | Fixed Leg |
| Power Source | Hydraulic |
| Crane Type | Hydra Crane |
| Pump Type | Manual Pump |
| Fork Length | 1000 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Color | Yellow |
| Environment | Indoor |
| Max Height | 0-20 feet |
| Brand | Swaminath cranes |
| Country of Origin | Made in India |
| Lifting Capacity | 1 ton |
| Capacity | 2 Ton |
Product Details:
| Lift Height | 1200 mm |
| Crane Design | Mobile |
| Power Source | Hydraulic |
| Maximum Height | 10 Feet |
| Pump Type | Manual Pump |
| Wheel Material | Nylon |
| No Of Wheels | 4 Wheel |
| Environment | Indoor |
| Color | Yellow |
| Model Name/Number | swaninath cranes |
| Lifting Capacity | 1 ton |
| Load Capacity | 2 Ton |