Product Details:
| Capacity | 5 ton |
| Maximum Lifting Capacity | 1-5 ton |
| Span | 10 m |
| Lift Height | 6 m |
| Girder Type | Double |
| Duty Class | Class II |
| Crane Type | Double Girder |
| Hoist Speed | 4 m/min |
| Travel Speed | 0-5 m/min |
Product Details:
| Span | 10 m |
| Span Length | 20 Meter |
| Lift Height | 6 m |
| Girder Type | Double |
| Duty Class | Class II |
| Crane Type | Double Girder |
| Lifting Height | 20 Meter |
| Hoist Speed | 3 m/min |
| Capacity | 5 ton |
| Load Capacity | 40 Ton |